Olszynki Park – przygotowania trwają

Rzeszowski developer, firma Inmax, jest w trakcie przygotowań formalnych do inwestycji Olszynki Park Rzeszów. Wiele wskazuje na to, że ta zapowiadana od 2007 roku inwestycja doczeka się wreszcie realizacji. Inwestor oczekuje na warunki zabudowy przestrzennej – te mają dotrzeć do niego w maju. Wtedy przekonamy się, czy projekt będzie mógł zostać zrealizowany w planowanej formie. Duży problem stanowi planowanie inwestycji na obszarze zalewowym. Z tego powodu rozmowy z władzami miasta przedłużyły się o kilka miesięcy.

Olszynki Park to centrum hotelowo-biurowe, stanowiące odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na tego typu obiekty w bardzo prężnie ostatnio się rozwijającej stolicy Podkarpacia. Obiekt ma powstać pomiędzy Wisłokiem od wschodu, mostem Zamkowym od południa, ulicą Szopena od zachodu i parkiem miejskim ?Olszynki? od północy. Budynek ma mieć 9 kondygnacji w jednym skrzydle i 8 kondygnacji w drugim. Budynki będą podzielone na część hotelową oraz część biurową. Niewykluczone, że w przyziemiu powstaną lokale handlowe.

Koszt całej inwestycji to blisko 150 milionów złotych. Projekt wymaga przebudowy pobliskich dróg, zwłaszcza ulicy Szopena, gdzie pojawić by się musiały dwa ronda.